Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 5-es matek házit hogy oldanál...

5-es matek házit hogy oldanál meg?

Figyelt kérdés

PETIék 10 liter rostos gyümölcslevet vásároltak az osztálybulira.Éppen 10 egyforma kancsóba és 10 azonos méretű pohárba tudták kitölteni,Később megtudták,hogy többen jönnek, mint ahányan először jelentkeztek,ezért vettek még 3 literrel.Így 20 poharat töltöttek meg a 10 kancsó mellé.Hány deciliter a kancsó, és mennyi a pohár űrtartalma?


légyszíves,részletesen vezessétek le a megoldást.


2011. szept. 6. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos. 3 liter plusz löttyhöz még 10 pohár kell. Mekkora a pohár? 3 dl.


Eredetileg 10 kancsó és 10 pohár kellett a 10 liter löttyhöz. A 10 pohárba 3 liter fér, tehát a 10 kancsóba 7 liter. Egy kancsóba tehát 7 dl fér.

2011. szept. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm,utólag én is erre az eredményr ejutottam,csak valamiért túlbonyolítottam a kérdést,és túl extrán aakrtam megoldani :D
2011. szept. 7. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!