Matek analízis kompozíciós kérdés, hogyan kell ezt a feladatot megoldani? Bocsi hogy hülye kérdés, csak nem értem a menetét. A feladatot nem tudtam kérdésként kiírni.

Legyen f: R -> R; f (x) := x/1+x^2. Készítse el az f o f; f o (f o f) függvényeket!

2013. dec. 26. 12:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugye erre gondolsz?

f(x) = x/(1+x^2)


fof = f(f(x)) = f(x)/(1 + f(x)^2) = (x/(1+x^2))/(1 + (x/(1+x^2))^2) = …

Hogy szebb alakra hozd, azt rád bízom. Ugye bővítgetni meg összevonogatni kell.


fo(fof) = f(fof) = (fof)/(1+(fof)^2) = …

Ide behelyettesíted az előző feladat eredményét, aztán egyszerűbb alakra hozod.

2013. dec. 26. 13:22