az alap függvény: (x^2+9x+18)/3*(x+2)
első deriváltnak ez jött ki: (3x^2+12x)/(3(x+2))^2
na most ha számolom a második deriváltat harmadfokú jön ki számlálóba ami elvileg nem jó. nem tudom hol rontottam el, lehet már az első is rossz... valaki segítség?
2013. nov. 27. 16:49
1/1 anonim válasza:
(x^2+9x+18)/(3x+6) függvény egy hányadosfüggvény ennek deriváltja (első)
[(2x+9)*(3x+6)-(x^2+9x+18)*3]/(3x+6)^2=
=[6x^2+12x+27x+54-3x^2-27x-54]/(3x+6)^2=
=(3x^2+12x)/(9x^2+36x+36)
Tehát az első derivált jól lett kiszámolva.
Ezt újra deriváljuk:
[(6x+12)*(9x^2+36x+36)-(3x^2+12x)*(18x+36)](3x+6)^4=
=(216x+432)/81*(x+2)^4=216*(x+2)/81*(x+2)^4=
=8/3*(x+2)^3