f(x,y)=sin(xy)
akkor ugye az f'x(x,y)=cos(xy)*y
no és itt akadok meg, mikor az f''xy(x,y)-t kéne kiszámolni. Összetett, meg szorzatfüggvény is... MINDF*CK
2011. nov. 30. 22:06
1/1 BKRS válasza:
f'x(x,y)=cos(xy)*y
f"xy(x,y) = -sin(xy)*x *y + cos(xy)
f'y(x,y) = cos(xy)*x
f"yx(x,y) = -sin(xy)*y *x + cos(xy)