Nem tudom megoldani!!!!! :(( Segítség2013. dec. 26. 11:15
1/3 anonim válasza:
1ab=100*1+10*a+1*b=(a+b-1)^2, ezért 100<=1ab<=196 azaz 10<=a+b-1<=14. Meg kell vizsgálni, hogy a+b-1=10,11,12,13,14 közül van-e olyan, amelyik megfelel a fenti egyenlőségnek. Egy esetben nem jutunk ellentmondásra, ha a+b-1=14, s ekkor a=9, b=6.
2/3 A kérdező kommentje:
Honnan van az a 196??? :D
2013. dec. 26. 12:20
3/3 A kérdező kommentje:
Várj, értem...mert az a legnagyobb négyzetszám..a 100 pedig a legkisebb..és akkor közötte kell legyen!!! Oké, köszi szépen a segítséget! :)
2013. dec. 26. 12:25