Tudnátok segíteni 8. -as kellene?


Köszönöm a válaszaitokat!

[link]



2013. nov. 10. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Össze kell adni a levágott darabokat; a vegyes számnál tekinthetjük úgy, hogy 1+(2/3):


1+(2/3)+(3/4)+(3/5)=


A közös nevező a 60 lesz, mivel 3*20=60; 4*15=60; 5*12=60.


(60/60)+(40/60)+(45/60)+(36/60)=181/60.


A szalag eredetileg 4=240/60 hosszú volt, így (240/60)-(181/60)=59/60 rész maradt.

2013. nov. 10. 21:44
 2/4 anonim ***** válasza:
Szívesen segítek, ha válaszolsz 3 kérdésre: 1: Hová valósi vagy? Régóta izgat ez a "hatodikas, nyolcadikas", merrefelé használják így? 2: a 7-es v a 8-as kell? 3: Ez miért vasárnap este fél 10-kor jutott eszedbe?
2013. nov. 10. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Na piff...
2013. nov. 10. 21:45
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!:)
2013. nov. 12. 21:02