Hogyan bizonyítsam, az egyenes körkúp felszinéből a palástjának a területének a kiszámítását? Sűrgős

2009. nov. 25. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosabban?
2009. nov. 25. 18:40
 2/3 anonim ***** válasza:

A kúp felszíne az alap és a palást felületének összege. Az egyenes, köralapú kúp esetében erre adható egyszerű képlet:


A = \pi r^2 + \pi r \sqrt{r^2 + h^2}

Az egyenes körkúp palástja görbült, de kiteríthető körcikké. Ennek sugara megegyezik a kúp alkotójának hosszával. A körcikk α középponti szöge arányegyenlettel számítható: a középponti szög úgy aránylik a teljesszöghöz, mint az alapkör 2πr kerülete az s sugarú kör teljes kerületéhez:


\alpha : 360^\circ = (2 \pi r) : (2 \pi s) = r : s


A kúppalást felszíne eszerint a körcikk területképletéből adódóan


A_P = :


\alpha : 360^\circ = (2 \pi r) : (2 \pi s) = r : s

Jobb ha elolvasod itt: [link]


Azt kell bizonyítanod, hogy a píszer errszer gyök há négyzet+ernégyzet egyenlő r/s szer snégyzet szer pí. Írd fel egyenletként és hozd ki egyikből a másikat, vagy juss azonosságra!

2009. nov. 25. 18:47
 3/3 A kérdező kommentje:

Most már van egy képletem:

körívhossza*alkotó osztva 2vel

és így kapom meg azt ami a könyvemben is benne van: a*r*pi.

Csak azt nem értem hogy az előbbi képletben mért kell osztani kettővel?

2009. nov. 25. 18:48