Csicsek Zoltán kérdése:

Körcikk területének kiszámításának mi a képlete?

fontos
2011. márc. 9. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A kör területe megy ugye? Azt is tudod, hogy 360 fok egy egész kör? Akkor a 180-os körcikk (fél kör) az egész területe osztva kettővel, 90 fokos körcikk 4-el osztva... soroljam?
2011. márc. 9. 19:34
 2/8 A kérdező kommentje:
jó de mondjuk,ha van egy 57°-os körcikk aminek 2cm a sugara annak mennyi a területe?
2011. márc. 9. 19:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Az egész 2cm sugarú kör területét ki tudod számolni. Utána ebből kell kiszámolni, hogy hányad része az, ami neked kell. Például a 90 fok a negyede a 360 foknak, néggyel kell elosztani, azaz egynegyeddel kell szorozni a teljes területet. A 270 fok a háromnegyede, háromnegyeddel kell szorozni.


De mit csinálj, ha valami idióta számot adnak, amiről nem látszik, hogy az most hányad része? Hogy számolnád ki, hogy a nyolcgyökpí fokos körcikk az hányad része? Hogy számoljuk ki általában, hogy q hányad része r-nek?


A válasz nagyon egyszerű, de én sem jöttem ám rá magamtól. Az a lényeg, hogy a "q hányad része r-nek" azt jelenti, hogy "mi az, amivel meg kell szorozni q-t, hogy r-t kapjunk".


Tehát, kerestetik egy x, melyre: q*x = r. (A konkrét példában 360*x = 47,5, ha jól emlékszem a számokra.) Innét pedig már csak egy osztás: x=r/q=47,5/360.


Azért írtam le ilyen hosszan, mert szerintem így könnyebb megjegyezni, remélem segít.

2011. márc. 9. 20:01
 4/8 A kérdező kommentje:
nekem egy sima képlet kéne!
2011. márc. 9. 20:05
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


goggle

2011. márc. 9. 20:25
 6/8 anonim ***** válasza:
*google
2011. márc. 9. 20:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, már megbocsáss, de Te nem is gondolkozol, csak az eredményt várod?

Tessék: 57/360=xxxx ezt szorzod a 2cm sugarú (átmérőjű?, most nem látom) egész kör területével...

Szólj ha kell, elvégzem a műveleteket!

2011. márc. 9. 21:06
 8/8 anonim válasza:

nem igaz h nem lehet normalisan valaszolni!! a keplet: T*alfa\360

En is ezzel szarakodom mar egy hete, es ... egyaltalan nem megy!!

2014. febr. 18. 18:54