Hogyan kell ezeket megoldani? Fizika házifeladat!


Szijjjasztok ! Holnap 2 tantárgyból írok TZ-t 3-ból meg felelek. S nincs időm megoldani a fizika házifeladatott / még nem is nagyon értem '-' Kérlek segítsetek !


1,Szabadon esik a H magasságból egy test. Osszuk fel a H távolságot három olyan résztávolságra, melyeket a test egyenlő idők alatt tesz meg.

Általánosságban kell megoldani


2,A földi gravitációs gyorsulás értékének hányszorosa a gravitációs gyorsulás azon az égitesten,amelyen az 1 méter hosszú fonálinga lengésideje T=1s ?


3,Drótkocka éleinek ellenállása egyenként R ohm. Mekkora a kocka eredő ellenállása,ha a kockát térátlója két végpontjánál fogva kapcsolod az áramkörbe ?

Általánosságban kell megoldani



2013. dec. 19. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Írd fel képletekkel h1, h2, h3 távolságot

h1=g/2 t^2

h2=g/2 (2t)^2 - h1

h3=g/2 (3t)^2 - h2 - h1


behelyettesítés és egyszerűsítés után látható lesz hogy a H távolságot 1:3:4 arányok szerint kell felosztani.


(legalábbis nekem első nekifutásra ez jött ki, de az elve az ez lenne.

2013. dec. 19. 15:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy fizikából érettségiztem (semmire nem emlékszem már)
2013. dec. 19. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:

2. az inga lengésidő képletét átrendezed g-re

ebből behelyettesítés után: 4*PI^2

2013. dec. 19. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:

2, A földi gravitációs gyorsulás értékének hányszorosa a gravitációs gyorsulás azon az égitesten,amelyen az 1 méter hosszú fonálinga lengésideje T=1 s?


Fonálinga lengésideje:

T = 2*pí*gyök(L/g)


T^2/(4*pí^2) = L/g


g = (L*4*pí^2)/T^2 = (1*4*pí^2)/1 = 39,5 m/s^2

2013. dec. 19. 15:58
 5/5 Tom Benko ***** válasza:

1; Négyzetes úttörvény

3; Kirchhoff-törvények.

2013. dec. 20. 06:30