Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házifeladat? (egyenáram...

Fizika házifeladat? (egyenáram, ohm-törvény témakör)

Figyelt kérdés

A feladat: Valamely izomrész ingerléséhez 4*10^-4 s-ig tartó 4*10^-3 A erősségű amper szükséges.

Hány darab vegyértékű ionnak felel meg az ingerléshez felhasznált töltés? (az eredmény meg van adva:10^13)


Az I=Q/t és a Q=N*e összefüggésekből próbáltam kiszámolni de valamiért én 1^13-t kaptam. Valaki le tudná írni hogy kell megcsinálni a feladatot? Köszi előre is :)


2013. okt. 3. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A végeredmény 10^13, azaz 10 a tizenharmadikon. Ez 1*10^13. A zsebszámológép ezt úgy írja ki, hogy csak az 1-et és a 10-nek csak a kitevőjét írja ki, magát a 10-et nem. Az 1 azt jelzi, hogy 1-szer 10^13.


-KA-

2013. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja tényleg köszi szépen :)
2013. okt. 3. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen, máskor is!


-KA-

2013. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!