Segítene valaki , hogy hogy lehet megoldani ezt a matek feladatot? :
A kertész egy kosár almát vitt a piacra.
Az 1. vevő megvette az almák felét,
a 2. a MARADÉK harmadát,
a 3. a MÉG MEGMARADT almák ötödét.
A 4. vevő vette meg a maradék 8 almát.
Hány alma volt eredetileg a kosárban?
2013. dec. 16. 19:02
1/1 doracell válasza:
Volt x db.
Az első vett x/2-et, maradt x/2
A második vett x/(3*2)=x/6-ot, maradt
x/2-x/6=(3x-x)/6=2x/6
A harmadik vett 2x/(5*6)=2x/30-ot, maradt
2x/6-2x/30=(10x-2x)/30=8x/30
Ezt vette meg a negyedik, vagyis
8x/30=8
x=30