Segítene valaki , hogy hogy lehet megoldani ezt a matek feladatot? :

A kertész egy kosár almát vitt a piacra.

Az 1. vevő megvette az almák felét,

a 2. a MARADÉK harmadát,

a 3. a MÉG MEGMARADT almák ötödét.

A 4. vevő vette meg a maradék 8 almát.

Hány alma volt eredetileg a kosárban?



2013. dec. 16. 19:02
 1/1 doracell ***** válasza:

Volt x db.

Az első vett x/2-et, maradt x/2

A második vett x/(3*2)=x/6-ot, maradt

x/2-x/6=(3x-x)/6=2x/6

A harmadik vett 2x/(5*6)=2x/30-ot, maradt

2x/6-2x/30=(10x-2x)/30=8x/30

Ezt vette meg a negyedik, vagyis

8x/30=8

x=30

2013. dec. 16. 19:24