Matek: sin (x+30) /sin (x) =5/3?

Hogy kéne elkezdenem? Keresztbe szoroztam, nem lett szebb egyenlet.
2013. dec. 12. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én addiciós tételt alkalmaznék, bár lehet, hogy egy ügyesebb átalakítással szebben kijönne az eredmény. (Nekem arccot(5-sqrt(3)) jött ki, ami azért nem egy szép eredmény)
2013. dec. 12. 23:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Leírnád, hogy számoltál? Érdekelne :)
2013. dec. 12. 23:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Én?


sin(x+30) = sinxcos30 + cosxsin30


Ezt osztva sinx-vel:


cos30 + sin30cotx = 5/3 (és itt elszámoltam, mert ezt a hármast 2-snek néztem)


Akkor innen


cotx = 2(5/3-sqrt(3)/2)


cotx = 10/3 - sqrt(3)


Remélem most már nincs benne semmi hülyeség.

2013. dec. 12. 23:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Furcsán van leírva ez a feladat.: x radiánt szokott jelenteni, a 30 pedig valószínűleg fokban van??

Mindegy, így csináltam:

[link]

2013. dec. 12. 23:37
 5/6 A kérdező kommentje:

23:30: Köszönöm, én is így vezettem le, amikor a legelső hozzászólásban megemlítetted az addiciós tételt.

23:37: Neked is nagyon köszönöm. És igen, ott egy fok kimaradt. x+(pi/6) lenne ott, csak gondolom így látláthatóbb. Tévedtem :)

2013. dec. 12. 23:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívesen. Most már így került be a többi közzé:

[link]

oldalon, a "Trigonometrikus egyenlet" sorba

2013. dec. 12. 23:53