Hogy kéne elkezdenem? Keresztbe szoroztam, nem lett szebb egyenlet.2013. dec. 12. 22:42
1/6 anonim válasza:
Én addiciós tételt alkalmaznék, bár lehet, hogy egy ügyesebb átalakítással szebben kijönne az eredmény. (Nekem arccot(5-sqrt(3)) jött ki, ami azért nem egy szép eredmény)
2/6 anonim válasza:
Leírnád, hogy számoltál? Érdekelne :)
3/6 anonim válasza:
Én?
sin(x+30) = sinxcos30 + cosxsin30
Ezt osztva sinx-vel:
cos30 + sin30cotx = 5/3 (és itt elszámoltam, mert ezt a hármast 2-snek néztem)
Akkor innen
cotx = 2(5/3-sqrt(3)/2)
cotx = 10/3 - sqrt(3)
Remélem most már nincs benne semmi hülyeség.
4/6 anonim válasza:
Furcsán van leírva ez a feladat.: x radiánt szokott jelenteni, a 30 pedig valószínűleg fokban van??
Mindegy, így csináltam:
5/6 A kérdező kommentje:
23:30: Köszönöm, én is így vezettem le, amikor a legelső hozzászólásban megemlítetted az addiciós tételt.
23:37: Neked is nagyon köszönöm. És igen, ott egy fok kimaradt. x+(pi/6) lenne ott, csak gondolom így látláthatóbb. Tévedtem :)
2013. dec. 12. 23:45
6/6 anonim válasza: