Hogyan tudom eldönteni hogy két egyenes párhuzamos-e? (egyenletük alapján)

2013. dec. 10. 22:10
 1/7 anonim válasza:
ha egyenlő a meredekségük (x elötti szorzó)
2013. dec. 10. 22:16
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyenes egyenlete :

y=m1x+b

y=m2x+b

a két egyenes párhuzamos ha m1=m2

2013. dec. 10. 22:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaj, basszus :D Elcsesztem, nem egyenesről hanem síkról van szó! :(
2013. dec. 10. 22:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát két sík párhuzamosságát kell vizsgálni
2013. dec. 10. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:
A normálvektoraiknak egyirányúnak kell lenni.
2013. dec. 10. 22:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudnál rá mutatni egy példát?
2013. dec. 10. 22:40
 7/7 anonim ***** válasza:

A síkok egyenletét rendezd Ax+By+Cz=D alakba. A normálvektorokat az A,B,C adja meg. Vagyis az első sík normálvektora (A1,B1,C1), a másodiké (A2,B2,C2).


A két sík akkor párhuzamos, ha A1/A2=B1/B2=C1/C2

2013. dec. 10. 23:15