2013. dec. 10. 22:10
1/7 anonim válasza:
ha egyenlő a meredekségük (x elötti szorzó)
2/7 anonim válasza:
Egyenes egyenlete :
y=m1x+b
y=m2x+b
a két egyenes párhuzamos ha m1=m2
3/7 A kérdező kommentje:
Jaj, basszus :D Elcsesztem, nem egyenesről hanem síkról van szó! :(
2013. dec. 10. 22:28
4/7 A kérdező kommentje:
Tehát két sík párhuzamosságát kell vizsgálni
2013. dec. 10. 22:28
5/7 anonim válasza:
A normálvektoraiknak egyirányúnak kell lenni.
6/7 A kérdező kommentje:
Tudnál rá mutatni egy példát?
2013. dec. 10. 22:40
7/7 anonim válasza:
A síkok egyenletét rendezd Ax+By+Cz=D alakba. A normálvektorokat az A,B,C adja meg. Vagyis az első sík normálvektora (A1,B1,C1), a másodiké (A2,B2,C2).
A két sík akkor párhuzamos, ha A1/A2=B1/B2=C1/C2