Egy mértani sorozat 3 egymást követő tagjának összege 105.

A 2. tagból kivonva az elsőt 15-öt kapunk.

Melyik ez a sorozat?

Segítesz legalább elindulni vagy megoldani?Mert nem értem a logikáját.Köszönöm!


2013. dec. 10. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

a + aq + aq^2 = 105

aq - a = 15


a*(1 + q + q^2) = 105

a*(q - 1) = 15


(a*(1 + q + q^2))/(a*(q - 1)) = 105/15


(1 + q + q^2)/(q - 1) = 7


1 + q + q^2 = 7(q - 1)


1 + q + q^2 = 7q - 7


Innen már menni fog.

2013. dec. 10. 18:02
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálkozom vele,ha elakadnék akkor tudnál segíteni?
2013. dec. 10. 18:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha elakadnál, ezt meglesheted:

[link]

2013. dec. 10. 18:17