Üdv, ezt az anyagrészt vettük tegnap, de nem boldogulok vele, mármint az a fő probléma,hogy nem tudom h kezdjem el. Valós számpárokat kell kiszámolni.
1,Feladat:
x+3=7
}
x*y=2
2. feladat:
2x^2+3y=-1
}
x-5y=6
Valaki el tudná magyarázni? Előre is köszönöm.
2013. dec. 9. 17:52
1/1 anonim válasza:
A cím és a feladatok nem egyeznek.
Amúgy pedig kifejezed az egyik egyenletből (nyilván mindig az egyszerűbből célszerű tehát 1. feladat első vagy 2. feldat második) az egyik változót. Behelyettesíted a másik egyenletbe, megoldod azt (egyváltózós másodfokú lesz) és az eredményt visszahelyettesíted.
Pl.
1. x*y = 0
2. x - y = 2
2. => x = 2 - y
be 1.-be: (2-y)*y=0. Ha y1=0, y2=2
x1=2-0=2, x2=2-2=0