Másodfokúra visszavezethető, magasabb fokszámú egyenletes feladat. (10. o). Hogy kezdjem el?


Üdv, ezt az anyagrészt vettük tegnap, de nem boldogulok vele, mármint az a fő probléma,hogy nem tudom h kezdjem el. Valós számpárokat kell kiszámolni.

1,Feladat:


x+3=7

}

x*y=2



2. feladat:


2x^2+3y=-1

}

x-5y=6


Valaki el tudná magyarázni? Előre is köszönöm.


2013. dec. 9. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:

A cím és a feladatok nem egyeznek.


Amúgy pedig kifejezed az egyik egyenletből (nyilván mindig az egyszerűbből célszerű tehát 1. feladat első vagy 2. feldat második) az egyik változót. Behelyettesíted a másik egyenletbe, megoldod azt (egyváltózós másodfokú lesz) és az eredményt visszahelyettesíted.


Pl.

1. x*y = 0

2. x - y = 2


2. => x = 2 - y

be 1.-be: (2-y)*y=0. Ha y1=0, y2=2

x1=2-0=2, x2=2-2=0

2013. dec. 9. 18:00