: nagyanyo vendegsegbe varja unokait . Sutott nekik sutit. Megszamolta es azt gondolta ha mindegyik unokamnak 5sutit adok akkor 3-mal kevesebb van ha azonban csak 4- et adoka akkor 3 megmarab . hagy unokaja van es hany darab sutit sutott nagyanyo?

egesz egyenletet levezetve urjatok le lecci

2012. okt. 4. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

6x5süti=30

6x4süti=24


Tehát 6 unoka van és 27 süti...:))

2012. okt. 4. 18:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha az unokák száma : u. Akkor

5u-3=4u+3. Érted, hogy miért?

u=6

Visszahelyettesítve: 5*6-3=27, 4*6+3=27

Tehát 27 a sütemények száma.

2012. okt. 4. 19:15