egesz egyenletet levezetve urjatok le lecci2012. okt. 4. 18:08
1/2 anonim válasza:
6x5süti=30
6x4süti=24
Tehát 6 unoka van és 27 süti...:))
2/2 anonim válasza:
Ha az unokák száma : u. Akkor
5u-3=4u+3. Érted, hogy miért?
u=6
Visszahelyettesítve: 5*6-3=27, 4*6+3=27
Tehát 27 a sütemények száma.