Mennyi hőre van szükség, hogy 5kg -10°C hőmérsékletű jeget megolvasszunk? (jég fajhője c=2, 093 kJ/kg*K, olvadáshője L˛= 335 kJ/kg) FIZIKA

2013. dec. 5. 23:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Előbb felmelegszik 0°C-os jéggé:

Q1 = c·m·ΔT = 2,093·5·10 = 104,65 kJ


Azután a 0°C-os jég megolvad, 0°C-os víz lesz belőle:

Q2 = L·m = 1675 kJ


Összesen: Q = Q1 + Q2 = 1779,65 kJ

2013. dec. 6. 07:27