A) hány kg nyerstésztából lesz 3 kg sült? Linzertészta
B) hány dkg liszt kell 1,6 kg nyers tésztához?
C) a nyerstésztának hány százaléka a margarin?
2013. jan. 4. 15:58
2/6 A kérdező kommentje:
:) köszi de hogy jutottál el idáig? a megoldásmenet
2013. jan. 5. 14:45
3/6 anonim válasza:
A) x-nyerstészta
x-x/16=3
16x-x=48
15x=48
x=48/15=3,2
4/6 anonim válasza:
C) A hozzávalók tömegének aránya 10:15:5:2. Ezeket a részarányokat össze kell adni: 10+15+5+2=32, összesen tehát 32 rész van. A margarin tömegének aránya 10, ez meg van adva.
32 rész.............100%
10 rész.............x%
32:10=100:x
32x=1000
x=31,25%
5/6 anonim válasza:
B) A hozzávalók tömegének aránya összesen tehát 32. Ez 1,6 kg-ot nyom. A liszt tömegének aránya a többi hozzávalóhoz viszonyítva 15, ez meg van adva.
32 rész.......1,6kg
15 rész.......x kg
32:15=1,6:x
32x=1,6*15
32x=24
x=24/32=0,75kg=75dkg
6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, ha van szabadidőtök nekem segíteni akk tudnátok ebben is? http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
2013. jan. 6. 16:46