Elegathor kérdése:

Segítség? A linzertészta készítéséhez margarinra, lisztre, porcukorra és tojásra van szükség. Hozzávalók tömegének aránya 10:15:5:2. a nyerstészta sülés köben elveszti tömegének 1/16-odát


A) hány kg nyerstésztából lesz 3 kg sült? Linzertészta

B) hány dkg liszt kell 1,6 kg nyers tésztához?

C) a nyerstésztának hány százaléka a margarin?


2013. jan. 4. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:

A) 3,2 kg

B) 75 dkg

C) 31,25%

2013. jan. 4. 23:42
 2/6 A kérdező kommentje:
:) köszi de hogy jutottál el idáig? a megoldásmenet
2013. jan. 5. 14:45
 3/6 anonim ***** válasza:

A) x-nyerstészta


x-x/16=3

16x-x=48

15x=48

x=48/15=3,2

2013. jan. 5. 15:03
 4/6 anonim ***** válasza:

C) A hozzávalók tömegének aránya 10:15:5:2. Ezeket a részarányokat össze kell adni: 10+15+5+2=32, összesen tehát 32 rész van. A margarin tömegének aránya 10, ez meg van adva.

32 rész.............100%

10 rész.............x%


32:10=100:x

32x=1000

x=31,25%

2013. jan. 5. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:

B) A hozzávalók tömegének aránya összesen tehát 32. Ez 1,6 kg-ot nyom. A liszt tömegének aránya a többi hozzávalóhoz viszonyítva 15, ez meg van adva.

32 rész.......1,6kg

15 rész.......x kg

32:15=1,6:x

32x=1,6*15

32x=24

x=24/32=0,75kg=75dkg

2013. jan. 5. 15:13
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, ha van szabadidőtök nekem segíteni akk tudnátok ebben is? http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
2013. jan. 6. 16:46