(X+y) ^4=? 3. gyök alatt x^3-3=x-9 levezetnétek őket?

2013. dec. 5. 18:10
 1/1 anonim válasza:

(x+y)^4 = (x+y)(x+y)(x+y)(x+y) = (x^2+xy+y^2)(x^2+2xy+y^2) = x^4 + 2x^3y + x^2y^2 + 2x^3y + 4x^2y^2 + 2xy^3 + x^2y^2 + 2xy^3 + y^4 = 6x^2y2 + 4xy^3 + 4x^3y + x^4+y^4


15/l

2013. dec. 5. 18:36