Hello. 3 diszkrét matematika feladatról lenne szó amivel nem tudok mit kezdeni. Remélem van itt valaki aki meg tudja oldani, ha kérhetném akkor levezetéssel:

1. Adott a x^3+4x^2+x^1-6 számítsa ki a valós gyökeit! (3 db)

2. Adott a x^3+3x^2+3x^1+2 számítsa ki a valós gyökeit! (1db)

3. Adott a P=

1 2 3 4

3 1 2 4

permutáció, számítsa ki a Φ2013 elemét (4 számjegy).


Köszönöm előre is a segítséget!



2013. nov. 28. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

1. feladatnál x^3+4x^2+x^1-6 =(x-1)(x+2)(x+3)

2. feladatnál x^3+3x^2+3x^1+2 = (x+2)(x^2+x+1)

3. feladaton még gondolkozom. Sz. Gy.

2013. dec. 7. 17:00
 2/2 A kérdező kommentje:

Első két feladatot Horner-el kell megcsinálni.

A 3. feladatnál pedig ugyan az lesz.


És már elkéstél vele, de azért köszi

2013. dec. 8. 15:21