Hello. 3 diszkrét matematika feladatról lenne szó amivel nem tudok mit kezdeni. Remélem van itt valaki aki meg tudja oldani, ha kérhetném akkor levezetéssel:
1. Adott a x^3+4x^2+x^1-6 számítsa ki a valós gyökeit! (3 db)
2. Adott a x^3+3x^2+3x^1+2 számítsa ki a valós gyökeit! (1db)
3. Adott a P=
1 2 3 4
3 1 2 4
permutáció, számítsa ki a Φ2013 elemét (4 számjegy).
Köszönöm előre is a segítséget!
2013. nov. 28. 15:22
1/2 anonim válasza:
1. feladatnál x^3+4x^2+x^1-6 =(x-1)(x+2)(x+3)
2. feladatnál x^3+3x^2+3x^1+2 = (x+2)(x^2+x+1)
3. feladaton még gondolkozom. Sz. Gy.
2/2 A kérdező kommentje:
Első két feladatot Horner-el kell megcsinálni.
A 3. feladatnál pedig ugyan az lesz.
És már elkéstél vele, de azért köszi
2013. dec. 8. 15:21