Egy szabályos háromszög területe 10 ˇ3 cm2 Mekkora a kerülete? A 3 az gyök 3


2013. nov. 25. 21:08
 1/2 bongolo ***** válasza:
A szabályos háromszögben ha az oldal hossza a, akkor a magassága m=a·√3/2. A területe tehát a·m/2 = a²·√3/4. Ez most 10·√3. Vagyis a²/4 = 10, a=√40. A kerület ennek háromszorosa.
2013. nov. 25. 23:27
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2013. dec. 4. 23:47