Elkezdtem de nem tudom,hogy hogyan kellene folytatni(lehet az sem jó ahogy csináltam)aki tud segítsen pls köszönöm szépen!
2013. dec. 5. 08:01
1/2 anonim válasza:
A kör területét jól számoltad, 314 cm^2.
Nkm háromszög nem csak egyenlő szárú, hanem egyenlő oldalú háromszög. A magasság Pitagorasz tétellel kiszámolható.
Legyen KR a háromszög magassága.
KR=gyök alatt(10^2-5^2)=gyök alatt(100-25)=8,6 cm
Akkor az NKM területe 10*8,6/2=43 cm^2
A PKN és LKM háromszögek területe azonos, azaz 10*10/2=50 cm^2
Így a három háromszög területe 50+50+43=143 cm^2
314 cm^2........100%
143 cm^2..........x%
x=143*100/314=45,54%
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! :)
2013. dec. 5. 13:15