Matek feladat, valaki tud segíteni?


Egy reptérről 1 perc eltéréssel száll fel két repülő. Az egyik dél felé, a másik északkelet felé repül 600 km/h

sebességgel. Mennyi idő múlva lesznek egymástól 200 km távolságra?


Nekem 26,6 perc jött.

Koszinusztetellel szamoltam,de irdatlan nagy szamokkal es masodfoku egyenlet jott ki. Ez most jo?

Ha valakinek van ideje levezetne?


2013. dec. 4. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

200^2 = x^2 + (x-10)^2 - 2*(x*(x-10))*cos135


200^2 = x^2 + (x-10)^2 + 2*(x*(x-10))*0.7071067812


[link]


Ja, masodfoku egyenlet. Nem kell irdatlan nagy számokkal dolgozni, ha km-ben teszel bele mindent, x-et is abban kapod (de kipróbálhatod, nagy számokkal is ugyanaz jön ki)


szóval x=103.219 km

ezt 10.3219 perc alatt teszi meg

2013. dec. 4. 19:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem jó az eredményed:

[link]

(Én is jól megszenvedtem vele!)

2013. dec. 4. 19:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Tök ugyanaz jött ki, csak én a második gép felszállása után eltelt időt adtam meg, te meg az elsőétőlit :D


Ezt most nemigen ragoztam helyesen :D de érted mit akarok :D

2013. dec. 4. 20:17