Egy gyűjtőlencse valódi, háromszoros nagyítású képet ad, ha a tárgy és a kép egymástól 80 cm távolságra van.
Mekkora a nagyítás, ha a tárgy és a kép egymástól mért távolsága 62,5 cm?
Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 3. 18:23
1/1 anonim válasza:
Miért kell ehhez fókusztávolság?
k=80-t. N=k/t. Behelyettesítesz, csak t az ismeretlen ...