Hogy kell megoldani a következő fizika példát (nem tudom meghatározni a fókusztávolságot, pedig az kellene a feladat megoldásához)?


Egy gyűjtőlencse valódi, háromszoros nagyítású képet ad, ha a tárgy és a kép egymástól 80 cm távolságra van.

Mekkora a nagyítás, ha a tárgy és a kép egymástól mért távolsága 62,5 cm?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. dec. 3. 18:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Miért kell ehhez fókusztávolság?

k=80-t. N=k/t. Behelyettesítesz, csak t az ismeretlen ...

2013. dec. 3. 18:28