Matek (Térfogatszámítás) Kérhetek egy kis segítséget?

Aki tud segítsen legyen szíves mert még elindulni sem tudok ezeken a feladatokon.Hogyan kell kiszámolni? Köszönöm előre is!! [link] [link]

2013. dec. 4. 19:03
 1/5 II.Dartheon ***** válasza:

szerintem először számold ki a lyuknak a térfogatát, majd az egész nagynak, és a nagyobb V_ből vond ki a kicsit, és kész is.

Kell még segítség hozzá?

2013. dec. 4. 19:19
 2/5 II.Dartheon ***** válasza:

vagis először számold ki a 12*21*32-es betontömb súlyát, ez gondolom megy. ez a nagy tömb.


Ez után számold ki a lyuknak a tömegét, ha az beton lenne.. tehát.. (32-(2*7)) * (21-(2*7)) * 12


Az összesített egyenlet scak a térfogatra ez:

12*21*31 - ((32-(2*7)) * (21-(2*7)) * 12)

2013. dec. 4. 19:23
 3/5 II.Dartheon ***** válasza:
ja, a tömeget milyen képlettel számolod? akk én is megcsináálom :D
2013. dec. 4. 19:23
 4/5 II.Dartheon ***** válasza:

jaaa.. okés.. tehát ... a 12*21*31 = 7812 cm^3 ebből kell kivonni a kicsi tömegét.


a kicsi: ((32-(2*7)) * (21-(2*7)) * 12)

(32-14)*(21-14)*12 = 18*7*12 = 1512 cm^3


Tehát: 7812-1512 = 6300 cm^3, és ha minden m^3 beton 1830 kb-ot nyom... tehát mivel 1 000 000 cm^3 = 1m^3, így 0.0063 köbméter [m³].. tehát a beton tömege 1830*0,0063= 11,529 kg. Szívesem. :)

2013. dec. 4. 19:34
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves vagy,hogy ennyi időt szántál rám!! :)
2013. dec. 5. 08:15