Milyen valós x esetén lesz sin2x, sin^2 x , cos2x egy szamtani sorozat három szomszédos tagja?
Elöre is köszönöm. :)
2013. nov. 27. 20:52
2/3 anonim válasza:
a számtnai sorozatban a szomszédos elemek különbségei ugyanakkorák:
sin^2 x - sin2x = cos2x - sin^2 x
2sin^2 x = cos2x + sin2x
mivel cos2x = 1 - 2sin^2 x
2sin^2 x = 1 - 2sin^2 x + sin2x
4sin^2 x = 1 + sin2x
mivel 1 = cos^2 x + sin^2 x, ezért
4sin^2 x = cos^2 x + sin^2 x + 2sinxcosx
a bal oldalon egy teljes négyzet van!
4sin^2 x = (cosx + sinx)^2
gyökvonás (előjelekkel!)
2sinx = cosx + sinx vagy -2sinx = cosx + sinx
ezekből:
3sinx = cosx vagy -sinx = cosx
tgx=1/3 vagy tgx=-1
innen már könnyű...
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :))
2013. nov. 28. 06:26