Holnap dogát írok kaphatok segítséget a következő (sorozatok témából) feladat megértéséhez?


Milyen valós x esetén lesz sin2x, sin^2 x , cos2x egy szamtani sorozat három szomszédos tagja?


Elöre is köszönöm. :)



2013. nov. 27. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Így tudtam megoldani:

[link]

2013. nov. 27. 22:07
 2/3 anonim ***** válasza:

a számtnai sorozatban a szomszédos elemek különbségei ugyanakkorák:


sin^2 x - sin2x = cos2x - sin^2 x


2sin^2 x = cos2x + sin2x


mivel cos2x = 1 - 2sin^2 x


2sin^2 x = 1 - 2sin^2 x + sin2x


4sin^2 x = 1 + sin2x


mivel 1 = cos^2 x + sin^2 x, ezért


4sin^2 x = cos^2 x + sin^2 x + 2sinxcosx


a bal oldalon egy teljes négyzet van!


4sin^2 x = (cosx + sinx)^2


gyökvonás (előjelekkel!)


2sinx = cosx + sinx vagy -2sinx = cosx + sinx


ezekből:


3sinx = cosx vagy -sinx = cosx


tgx=1/3 vagy tgx=-1


innen már könnyű...

2013. nov. 27. 22:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :))
2013. nov. 28. 06:26