Ezt hogyan kell kiszámolni? Többi lent


Felvételire készülök,és ennél a feladatnál megakadtam.. Kérlek segitsetek!:)

Van egy táblázat,és ki kell számolni, pl. 2/3+1/2+-5/6.

Meg van olyan is,hogy 2/5+-11+-3/4.

Valaki le tudná irni,lépésről lépésre,hogy megértsem?! Előre is köszönöm :)



2013. dec. 3. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

kozozs nevezore hozod a torteket(a nevezok legkisebb kozos tobbszorose) pl

2/3+1/2+(-5)/6=2*(2/3)+3*(1/2)-5/6=4/6+3/6-5/6=(4+3-5)/6=

2/6=1/3

a masiknak a -11 nevezoje az 1! igy

2/5+(-11)+(-3/4)=4*(2/5)+20*(-11)+5*(-3/4)=

8/20-220/20-15/20=(8-220-15)/20=-227/20

2013. dec. 3. 14:50
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt,de nem ertem,hogy az elsonel miert kell megszorozni 2-vel a 2/3-ot,meg 3-mal az 1/2-et..
2013. dec. 3. 15:50
 3/3 anonim ***** válasza:
mert a 2 es 3 legkisebb kozos tobbszorose a 6: 2*3=6
2013. dec. 3. 16:36