Felvételire készülök,és ennél a feladatnál megakadtam.. Kérlek segitsetek!:)
Van egy táblázat,és ki kell számolni, pl. 2/3+1/2+-5/6.
Meg van olyan is,hogy 2/5+-11+-3/4.
Valaki le tudná irni,lépésről lépésre,hogy megértsem?! Előre is köszönöm :)
2013. dec. 3. 14:38
1/3 anonim válasza:
kozozs nevezore hozod a torteket(a nevezok legkisebb kozos tobbszorose) pl
2/3+1/2+(-5)/6=2*(2/3)+3*(1/2)-5/6=4/6+3/6-5/6=(4+3-5)/6=
2/6=1/3
a masiknak a -11 nevezoje az 1! igy
2/5+(-11)+(-3/4)=4*(2/5)+20*(-11)+5*(-3/4)=
8/20-220/20-15/20=(8-220-15)/20=-227/20
2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt,de nem ertem,hogy az elsonel miert kell megszorozni 2-vel a 2/3-ot,meg 3-mal az 1/2-et..
2013. dec. 3. 15:50
3/3 anonim válasza:
mert a 2 es 3 legkisebb kozos tobbszorose a 6: 2*3=6