Igazából beteg vagyok és kaptam egy házi feladatot,de barátom sajnos nem ért rá megmutatni és nem tudom elkezdeni egyiket se,ha mindegyik feladatba az elsőt megoldaná valaki nagy segítség lenne, és az alapján már menne:
1. (3a+2h)^2-9c^2
2.9a^2-(x-y)^2
3.x^4y^2-(x-y)^2
4.25(a-b)^2-16
5.(3a-2b)^2-(a+b)^2
Előre is köszi:D
2013. dec. 2. 16:09
1/2 anonim válasza:
Próbáld ebből megérteni, hogyan gyakorolhatod:
http://www.youtube.com/watch?v=Du7rSaTJeMU
A videó második fele már a következő lecke lesz.
2/2 anonim válasza:
az az általános képlet, hogy
(a+b)^2 = a^2 + 2ab + b^2
(a-b)^2 = a^2 - 2ab + b^2
(a-b)x(a+b) = a^2 - b^2
A műveleti sorrendre a feladatokban figyelj!!
például:
(2a+3b)^2 = 4a^2 + 6ab + 9b^2