Babetta 207 kérdése:

Egy repülőgép a 2 km-es útszakaszt hátszéllel negyed perc, ellenszélben 20 s alatt tette meg. Mekkora a repülőgép és a szél sebessége?

megoldással együtt gyorsba
2013. nov. 30. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

v=s/t


v1=2000 m / 15 s = 133,33 m/s

v2=2000 m / 20 s = 100 m/s


A kettő különbsége 33,33 m/s, és ez a szél sebességének kétszerese, mert egyszer hozzáadódik, egyszer meg kivonódik a repülőgép mozgásából, tehát a különbözet a kétszerese lesz. Ezért a szél sebessége: 16,67 m/s. A repülőgép sebessége, pedig a két sebesség átlaga: 116,67 m/s. Így érted? Kérlek jelezz vissza, ha nem, ha igen, akkor ponzott fel.

2013. dec. 1. 00:43