megoldással együtt gyorsba2013. nov. 30. 19:31
1/1 anonim válasza:
v=s/t
v1=2000 m / 15 s = 133,33 m/s
v2=2000 m / 20 s = 100 m/s
A kettő különbsége 33,33 m/s, és ez a szél sebességének kétszerese, mert egyszer hozzáadódik, egyszer meg kivonódik a repülőgép mozgásából, tehát a különbözet a kétszerese lesz. Ezért a szél sebessége: 16,67 m/s. A repülőgép sebessége, pedig a két sebesség átlaga: 116,67 m/s. Így érted? Kérlek jelezz vissza, ha nem, ha igen, akkor ponzott fel.