Az egyik repülőgép sebessége 540 km/h a másiké 130 m/s. Melyik repülőgép sebessége nagyobb?


A)az elsőé

B)a másodiké

C)egyenlő


2013. szept. 18. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első 1 óra alatt meg 540 km-t.

A másik 1 sec alatt 130 m-t.

1 óra = 60*60=3600 sec, tehát a második 1 óra alatt 3600*130=468000 m-t tesz meg, ami 468 km. Tehát az első sebessége a nagyobb.


Szal a m/s-ban megadott sebességet megszorzod 3,6-tal és megkapod km/h-ban.

2013. szept. 18. 15:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem egyszerűbb úgy, hogy az elsőt átszámítod m/s-ra (osztod 3,6-al) és akkor kijön, hogy 150 m/s...? :)
2013. szept. 20. 13:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanezt odaírtam neki én is csak fordítva, szorzással.

Előtte csak levezettem neki,h értse a logikáját is. Ha annyit mondtál volna neki,h egyiket szorzod 3,6-tal vagy másikat osztod 3,6-tal akkor nézett volna, mint hal a szatyorban,h miért?

2013. szept. 20. 14:36
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen én már megértettem
2013. szept. 21. 10:15