A)az elsőé
B)a másodiké
C)egyenlő
2013. szept. 18. 14:46
1/4 anonim válasza:
Az első 1 óra alatt meg 540 km-t.
A másik 1 sec alatt 130 m-t.
1 óra = 60*60=3600 sec, tehát a második 1 óra alatt 3600*130=468000 m-t tesz meg, ami 468 km. Tehát az első sebessége a nagyobb.
Szal a m/s-ban megadott sebességet megszorzod 3,6-tal és megkapod km/h-ban.
2/4 anonim válasza:
Nem egyszerűbb úgy, hogy az elsőt átszámítod m/s-ra (osztod 3,6-al) és akkor kijön, hogy 150 m/s...? :)
3/4 anonim válasza:
Ugyanezt odaírtam neki én is csak fordítva, szorzással.
Előtte csak levezettem neki,h értse a logikáját is. Ha annyit mondtál volna neki,h egyiket szorzod 3,6-tal vagy másikat osztod 3,6-tal akkor nézett volna, mint hal a szatyorban,h miért?
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen én már megértettem
2013. szept. 21. 10:15