Honnan tudom melyik a nagyobb?

Tíz a tizenötödiken, vagy nyolc a negydiken szorozva százhuszonöt az ötödikennel?

2013. szept. 11. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Vond ki az elsőből a másodikat, majd bontsd fel az alapokat a prímtényezők szorzatára, majd használd a hatványozás azonosságait. 10^15-8^4*125^5=(2*5)^15-(2^3)^4*(5^3)^5=2^15*5^15-2^12*5^15=5^15*(2^15-2^12)>0. Ebből kövi, hogy az első lesz a nagyobb. Sz. Gy.
2013. szept. 11. 17:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült megérteni!
2013. szept. 11. 18:25