Holnap témazárót írok ebből a témakörből, ezt a feladatot viszont elkezdeni sem tudom...
Valaki tudna segíteni? :(
2013. dec. 1. 15:16
1/3 doracell válasza:
a4=a2*q^2=a2/2
q^2=1/2
a3*a5=(a3)^2*q^2=((a3)^2)/2=100
(a3)^2=200
Hm? Ennyi elég?
2/3 doracell válasza:
Bocsánat, valamiért 'kétszeresét' olvastam 'négyszerese' helyett.
A módszer ugyanaz, csak jóval szimpatikusabb számiok jönnek ki:
a4=a2*q^2=a2/4
q^2=1/4
q=1/2
a3*a5=(a3)^2*q^2=((a3)^2)/4=100
(a3)^2=400
a3=20
3/3 A kérdező kommentje:
Hű, nagyon szépen köszönöm!! :)
2013. dec. 6. 15:20