Egy mértani sorozat második tagja négyszer akkora, mint a negyedik tagja. A harmadik és az ötödik tag szorzata 100. Melyik ez a sorozat?


Holnap témazárót írok ebből a témakörből, ezt a feladatot viszont elkezdeni sem tudom...

Valaki tudna segíteni? :(



2013. dec. 1. 15:16
 1/3 doracell ***** válasza:

a4=a2*q^2=a2/2

q^2=1/2

a3*a5=(a3)^2*q^2=((a3)^2)/2=100

(a3)^2=200

Hm? Ennyi elég?

2013. dec. 1. 17:11
 2/3 doracell ***** válasza:

Bocsánat, valamiért 'kétszeresét' olvastam 'négyszerese' helyett.

A módszer ugyanaz, csak jóval szimpatikusabb számiok jönnek ki:

a4=a2*q^2=a2/4

q^2=1/4

q=1/2

a3*a5=(a3)^2*q^2=((a3)^2)/4=100

(a3)^2=400

a3=20

2013. dec. 1. 18:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Hű, nagyon szépen köszönöm!! :)
2013. dec. 6. 15:20