Milyen arányban keverjünk 15%-os és 45%-os oldatokat, hogy 32%-osat kapjunk?

a válaszokat előre is köszönöm
2013. nov. 30. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:

0,15X+(1-X)*0,45=0,32

0,15X+0,45-0,45X=0,32

-0,3X=-0,13

0,3X=0,13

X=0,43333

1-X=0,566667


Vagyis körülbelül 43,33%:56,67% arányban kell összekeverni az oldatokat, és úgy, hogy a 45%-osból kell a több, tehát abból kell 3 egység, ha 2-őt veszünk a 15%-osból. Így érthető? Jelezz vissza ha nem, ha igen, lécci pontozz fel!

2013. dec. 1. 00:58