2013. nov. 23. 11:01
1/3 anonim válasza:
Rég volt már a kémia, de nem valami ilyesmi egyenletet kellene felírni?
(0.15*X)+[0.45*Y]=3.5*0.35
Ahol Y=3.5-X
És ez kidobja a két értéket.
2/3 anonim válasza:
15*x+45*(3,5-x)=3,5*35
15*x+157,5-45*x=122,5
-30*x+157,5=122,5
-30*x=-35
x=35/30
x=7/6
7/6 kg 15%os oldat és 14/6 kg 45%os oldat.
Ezek aránya: 1:2.
3/3 Tom Benko válasza:
m_1w_1+m_2w_2=m_kw_k
m_2=\lambda m_1
m_k=m_1+m_2