Keverési feladat. Milyen arányban keverjünk 15% és 45% oldatokat, hogy 3,5kg 35% oldatot kapjunk?


2013. nov. 23. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Rég volt már a kémia, de nem valami ilyesmi egyenletet kellene felírni?

(0.15*X)+[0.45*Y]=3.5*0.35

Ahol Y=3.5-X

És ez kidobja a két értéket.

2013. nov. 23. 11:18
 2/3 anonim ***** válasza:

15*x+45*(3,5-x)=3,5*35

15*x+157,5-45*x=122,5

-30*x+157,5=122,5

-30*x=-35

x=35/30

x=7/6


7/6 kg 15%os oldat és 14/6 kg 45%os oldat.


Ezek aránya: 1:2.

2013. nov. 23. 11:22
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

m_1w_1+m_2w_2=m_kw_k

m_2=\lambda m_1

m_k=m_1+m_2

2013. nov. 24. 10:05