Egy üzem dolgozóinak létszáma 2050. Hány férfi és hány nő dolgozik az üzemben, ha tudjuk, hogy az ott dolgozó nők létszámának 3/5-öd része egyenlő a férfi dolgozók 40%-ával?
Egyáltalán hogy kezdjem? Hogyan írjam fel?
2013. nov. 23. 09:49
1/2 doracell válasza:
n=2050-f
3n/5=0,4f=2f/5
3(2050-f)/5=2f/5
Innen tudod folytatni, ugye?
2/2 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm :)
2013. nov. 23. 10:05