8. -os matek házi: hogyan írjam fel egyenlettel? + adatfelírás (bővebben lent)


Egy üzem dolgozóinak létszáma 2050. Hány férfi és hány nő dolgozik az üzemben, ha tudjuk, hogy az ott dolgozó nők létszámának 3/5-öd része egyenlő a férfi dolgozók 40%-ával?


Egyáltalán hogy kezdjem? Hogyan írjam fel?



2013. nov. 23. 09:49
 1/2 doracell ***** válasza:

n=2050-f

3n/5=0,4f=2f/5

3(2050-f)/5=2f/5

Innen tudod folytatni, ugye?

2013. nov. 23. 09:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm :)
2013. nov. 23. 10:05