Fizika zsenik, valaki segítene?


A feladat ez:egy lakás 230 V-os hálózati feszültséghez csatlakozó elektromos hálózatát 10 A-es biztosíték védi.

a,milyen teljesítményű fogyasztókat használhatunk?

b,mennyi lehet a fogyasztók ellenállása?


Nagyon nem értem, valaki magyarázza el!

Köszönöm előre is!


2013. nov. 28. 20:39
 1/1 anonim ***** válasza:

P=U*I=230 V*10 A=2300 W

R=U/I=230 V/10 A=23 ohm

2013. nov. 28. 22:23