Holnap írunk fizikából és nagyon nem akar menni. Vannak pl feladataim,amik számomra nagyon magasak. Aki segítene,az írhon privit! Előre is jöszönöm, :))

2013. nov. 28. 18:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Írd ki ide!
2013. nov. 28. 19:11
 2/27 A kérdező kommentje:
De nagyon hosszúak. Tudnál segíteni? Legalább elindítani engem valamelyik irányba.
2013. nov. 28. 19:22
 3/27 anonim ***** válasza:

Privátban is ugyanolyan hosszú lesz. :-)

Írd ki, aztán segítek/segítünk.

2013. nov. 28. 19:30
 4/27 A kérdező kommentje:

Frekvencia:10Hz,amplitúdó:5cm,hullám terjedési sebessége:20m/s


Mekkora a kitérése annak a pontnak a rezgés kezdetétől eltelt idő(s) múlva,amelyik a hullámforrással megegyező helyen van? Mekkora a hullámhossz?

2013. nov. 28. 19:44
 5/27 anonim ***** válasza:

1)

Frekvencia:10Hz,amplitúdó:5cm,hullám terjedési sebessége:20m/s

Mekkora a kitérése annak a pontnak a rezgés kezdetétől eltelt idő(s) múlva,amelyik a hullámforrással megegyező helyen van? Mekkora a hullámhossz?



Legelőször célszerű a mértékegységeket átváltani SI mértékegységekre, így nem fogsz elkeveredni a számolások között.

f= 10Hz

A= 5cm = 0.05m

c = 20 m/s


Definícióból következik, hogy a hullámhossz(lambda, λ) a terjedési sebesség és a frekvencia hányadosa. Magyarul:

λ= c/f = 20/10 = 2m

A kérdés másik részét sajnos nem tudom.

2013. nov. 28. 20:09
 6/27 A kérdező kommentje:
Ez is sok segítség! Ha van még időd,segítenél még nekem? Ha nem baj.
2013. nov. 28. 20:12
 7/27 anonim ***** válasza:
Persze.
2013. nov. 28. 20:15
 8/27 A kérdező kommentje:
Egy 90 cm hosszú,függőleges kötél egyik végén 9 Hz-es hullámokat indítunk.Az alsó,szabad végén és attól 60 cm-re duzzadóhelyeket figyelhetünk meg. Mekkora a hullám terjedési sebessége?
2013. nov. 28. 20:18
 9/27 anonim ***** válasza:

2) Egy 90 cm hosszú,függőleges kötél egyik végén 9 Hz-es hullámokat indítunk.Az alsó,szabad végén és attól 60 cm-re duzzadóhelyeket figyelhetünk meg. Mekkora a hullám terjedési sebessége?

l= 0.9m

f= 9Hz


Két duzzadóhely közötti távolság a hullámhossz felével egyenlő, tehát itt a hullámhossz 2*0.6m = 1.2m

Tehát a terjedési sebesség:

c = lambda*f = 1.2*9 = 10.8 m/s

2013. nov. 28. 20:27
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Annyira egyszerűnek tűnik,de én egyszerűen képtelen vagyok megoldani.
2013. nov. 28. 20:30
1 2 3