2013. nov. 27. 18:49
1/2 anonim válasza:
Egy nagyon egyszerű egyenletrendszert kell csak megoldani.
Az egyik egyenlet az oldalak megadott különbsége
b - a = 6
(Mivel a kisebb szöggel szemben rövidebb oldal van, az (a - b) különbség negatív lenne.)
A szinusz tételből
sinα/sinß = a/b
Tehát az egyenletrendszer
b - a = 6
sinα/sinß = a/b
Ezekből számítható az 'a' és 'b' oldal, a 'c' oldal pedig a
c = a*cosß + b*cosα
összefüggéssel kapható.
2/2 anonim válasza:
Nagyobb szöggel szemben nagyobb oldal van. A szokásos jelölésekkel akkor a-b negatív!
Jól van ez leírva?