Adott egy normál abc oldalú háromszög, melynek Alfa szöge 47 Bétája pedig 62-fok és a-b=6 add meg a háromszög oldalainak hosszát?


2013. nov. 27. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy nagyon egyszerű egyenletrendszert kell csak megoldani.


Az egyik egyenlet az oldalak megadott különbsége

b - a = 6

(Mivel a kisebb szöggel szemben rövidebb oldal van, az (a - b) különbség negatív lenne.)


A szinusz tételből

sinα/sinß = a/b


Tehát az egyenletrendszer

b - a = 6

sinα/sinß = a/b


Ezekből számítható az 'a' és 'b' oldal, a 'c' oldal pedig a

c = a*cosß + b*cosα

összefüggéssel kapható.

2013. nov. 27. 19:50
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyobb szöggel szemben nagyobb oldal van. A szokásos jelölésekkel akkor a-b negatív!

Jól van ez leírva?

2013. nov. 27. 19:56