2013. nov. 26. 16:03
 1/1 anonim válasza:

ez egy sima elsőfokú egyenlet. Egyenletrendezés kell, hogy megtudd mennyi az X értéke.


Rendezd az "x értékeket egyik oldalra és a sima értékeket másik oldalra.


8x+72-20x=6-2x /-72

8x-20x=6-2x-72 /+2x

8x-20x+2x=6-72

-10x=-66 /ellentétét vesszük

10x=66 /osztás 10

x=6,6

2013. nov. 26. 16:09