2013. nov. 26. 16:03
1/1 anonim válasza:
ez egy sima elsőfokú egyenlet. Egyenletrendezés kell, hogy megtudd mennyi az X értéke.
Rendezd az "x értékeket egyik oldalra és a sima értékeket másik oldalra.
8x+72-20x=6-2x /-72
8x-20x=6-2x-72 /+2x
8x-20x+2x=6-72
-10x=-66 /ellentétét vesszük
10x=66 /osztás 10
x=6,6