Tudnátok segíteni két emelt matek feladattal?


1. Az egyenletek megoldása nélkül határozzuk meg az xegy^2*xkeető+xegy*xegy^2 és az xegy^2+xkettő^2 kifejezés értéké a következő egyenlet segítségével:

-2x^2-x+6=0


ezt addig értem hogy a gyökös összefüggésekkel kell, de nem tudom, hogy fogjak hozzá, ill. valaki eltudná magyarázni?


2. /2x-4/-/x-3/=0 -> a per(/) jel az abszolút érték:S

ennél egyáltalán nem értem a menetét és hogy mit miért.

Köszönöm a segítséget!



2013. nov. 24. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:

1/

x1² * x2 + x1 * x2² = x1 * x2 (x1 + x2) = c/a * (-b/a) = -bc/a² =...

2013. nov. 24. 13:40
 2/7 anonim ***** válasza:

2/

/2x-4/ - /x-3/ = 0


/2x-4/ = /x-3/


vagy 2x-4 = x-3 vagy 2x-4 = -(x-3)


Az elsőből x = 1 (ellenőrzés kell!)


A másodikból x = 7/3 (ellenőrzés kell!)

2013. nov. 24. 13:42
 3/7 anonim ***** válasza:

#1 és #2 vagyok

Megjegyzésem: emelt szinten ezek nagyon könnyű példák.

2013. nov. 24. 13:44
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

A második egyenlet egyszerű:

Rendezzük át:

|2x-4|=|x-3|

Lehetne vizsgálni az felbontás feltételeit, de ilyen típusnál valójában kétféle eset van: vagy egyenlőek a belső kifejezések, vagy egymás ellentétei:


2x-4=x-3

x=1


Elenőrizni is kell! És ki is jön.


a másik:


2x-4=3-x

3x=7

x=7/3


ezzel is kijön az egyenlet

2013. nov. 24. 13:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! a másodikat elírtam nem nullával egyenlő hanem 1-el.
2013. nov. 24. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:

2/

|2x-4|-|x-3| = 1

Zérushelyek: 2 és 3


a/

x<2

-(2x-4)+(x-3) = 1

-x + 1 = 1

x = 0 Megoldás, kisebb 2-nél, és |-4|-|-3| = 4-3 = 1


b/

2<x<3

2x-4 + x-3 = 1

3x - 7 = 1

x = 8/3 = 2,67 Megoldás, 2 és 3 közötti szám, és |16/3 - 4| - |8/3 - 3|= |4/3| - |-1/3| = 1


c/

x>3

2x-4 - x+3 = 1

x - 1 = 1

x = 2 Nem megoldás, kisebb 2-nél, és |4-4| - |4-3| = 0 - 1 ≠ 1

2013. nov. 24. 18:35
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. nov. 24. 22:24