A következő egyenletrendszerek megoldására nem tudok rájönni, rengeteget próbálkoztam:
a,
x+y=2
x*y-z^2=1
b,
x^y=9
ysqrt(324)=2x^2
(ysqrt= y-adik gyök alatt, nem tudtam pontosan hogy kell ezt begépelni)
2013. nov. 19. 15:47
1/3 anonim válasza:
Az első egy paraméteres egyenletrendszernek tekinthető z paraméterrel:
y=2-x
behelyettesítve a másikba:
x(2-x)-z^2=1
-z^2=x^2-2x+1
-z^2=(x-1)^2
Itt jól látszik, hogy z értéke csakis nulla lehet, és x=1.
(Mert a bal oldal max. nulla, a jobb oldal min. nulla.)
y=2-x miatt y=1
A második:
324=(2x^2)^y
324=(2^y)*(x^y)^2
324=(2^y)*9^2
4=2^y
ebből pedig y=2
x értéke így 3 vagy -3 lehet.
2/3 anonim válasza:
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. nov. 20. 15:12