Matek emelt egyenletrendszerek?


A következő egyenletrendszerek megoldására nem tudok rájönni, rengeteget próbálkoztam:

a,

x+y=2

x*y-z^2=1


b,

x^y=9

ysqrt(324)=2x^2


(ysqrt= y-adik gyök alatt, nem tudtam pontosan hogy kell ezt begépelni)



2013. nov. 19. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első egy paraméteres egyenletrendszernek tekinthető z paraméterrel:


y=2-x


behelyettesítve a másikba:


x(2-x)-z^2=1


-z^2=x^2-2x+1


-z^2=(x-1)^2


Itt jól látszik, hogy z értéke csakis nulla lehet, és x=1.

(Mert a bal oldal max. nulla, a jobb oldal min. nulla.)


y=2-x miatt y=1


A második:


324=(2x^2)^y


324=(2^y)*(x^y)^2


324=(2^y)*9^2


4=2^y


ebből pedig y=2


x értéke így 3 vagy -3 lehet.

2013. nov. 19. 18:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Íme:

[link]


(Lehet, hogy hibás.)

2013. nov. 19. 18:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. nov. 20. 15:12