Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika, kérdésem van,...

Matematika, kérdésem van, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy fordított arányosság-os feladatom amit megpróbáltam oldani de hülyeség jött ki mert szerintem nem jól írtam fel az egyenletet.A feladat így szól:

Egy óriástartályhoz 3 csövön keresztül vezet a víz.

Első cső 20 óra

Második cső 12 óra

Harmadik cső 16 óra alatt töltik meg a tartályt,DE a másodikat 1 órával hamarabb,a harmadikat 2 órával hamarabb zárjuk el.Hány óra alatt telik meg a tartály?

Mi ugye táblázatba szoktuk úgy hogy, egyedül az első 20 óra a második 12 óra a harmadik16 óra alatt végezne.1 óra alatt lenne az első 1/20 a másik 1/12 a harmadik 1/16.Na és X óra alatt lesz x/20+x/12+x/16=1 de ugye még ott van hogy hamarabb de azt nem tudom hogyan kell megcsinálni mert elrontottam.Kérlek írjátok le helyesen az egyenletet.Köszönöm.


2013. nov. 26. 13:41
 1/3 A kérdező kommentje:
és még valami ha a feladat úgy szólna hogy a másodikat 2 órával hamarabb zárnám el és a harmadikat 1 órával később akkor hogyan nézne ki a feladat?
2013. nov. 26. 13:44
 2/3 anonim ***** válasza:

Te azt írtad fel, ha mindegyik x óráig van nyitva.

Ebben a feladatban az első x óráig, a második (x-1) óráig, a harmadik (x-2) óráig van nyitva. Ezeket írod a számlálóba. gy már megy?

2013. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
így most már minden világos mer én a törttöl külön ítam...jajj de hülye vagyok..köszönöm akkor most már jó lesz így :D
2013. nov. 26. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!