Az ABC háromszögben megjelöljük a CB és CA oldalak felezőpontjait sorra K ill. L betűvel. Tudjuk, hogy az ABKL négyszög kerülete 10cm és a KLC háromszög kerülete 6cm. Számítsd ki a KL szakasz hosszát2013. nov. 25. 19:52
1/1 bongolo válasza:
Rajzold fel a háromszögeket.
AB + BK + KL + AL = 10 cm
KL + LC + KC = 6 cm
A KLC háromszög hasonló az ABC háromszöghöz, a hasonlóság aránya 2, hisz a BC oldal duplája KC-nek, stb.
AB = 2·KL
BC = 2·BK = 2·KC
AC = 2·AL = 2·LC
Ha ezeket behelyettesíted fentre, kijön KL