Valaki segítsen pls matekba!?

Az ABC háromszögben megjelöljük a CB és CA oldalak felezőpontjait sorra K ill. L betűvel. Tudjuk, hogy az ABKL négyszög kerülete 10cm és a KLC háromszög kerülete 6cm. Számítsd ki a KL szakasz hosszát

2013. nov. 25. 19:52
 1/1 bongolo ***** válasza:

Rajzold fel a háromszögeket.

AB + BK + KL + AL = 10 cm

KL + LC + KC = 6 cm


A KLC háromszög hasonló az ABC háromszöghöz, a hasonlóság aránya 2, hisz a BC oldal duplája KC-nek, stb.

AB = 2·KL

BC = 2·BK = 2·KC

AC = 2·AL = 2·LC


Ha ezeket behelyettesíted fentre, kijön KL

2013. nov. 25. 23:39