A mozgólépcsőn 12 másodpercig tart az út fel. Misi a szomszéd nem mozgó lépcsőkön 6 másodperc alatt szalad fel. Hány másodperc alatt érne fel Misi, ha ugyanolyan gyorsan futna a mozgólépcsőn?2013. nov. 25. 16:14
1/3 anonim válasza:
4 sec alatt érne fel.
mondjuk legyen 12m a táv amit megtesz a mozgólépcső.
a mozgólépcső sebessége így 12m/12sec=1m/s
misi sebessége pedig 12m/6sec=2m/s
misi és mozgólépcső sebesség összeadva 1m/s + 2m/s = 3m/s
3m/s=12m/?sec => ? sec = 12m/3m/s
? sec = 4 sec
2/3 anonim válasza:
t1=s/v1=12s
t2=s/v2=6s
Ezekből következik, hogy v1=2*v2
t3=s/(v1+v2)=s/(3v1)=12/3=4s
3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2013. nov. 25. 19:11