Egyenletes szöveges feladatok. Hogyan oldjam meg? SÜRGŐS!


Kb. fél órája próbálom ezeket megoldani, de sehogy nem jövök rá, hogy hogyan kéne.. Segítenétek?


a) Pista és Marci a hónap folyamán szorgalmasan gyűjtötték zsebpénzüket. Kettejüknek együtt 6800 Ft-ot sikerült összegyűjteniük. Ha Pista pénzéből 500 Ft-ot elveszünk, s Marci pénzéhez pedig 200 Ft-ot hozzáteszünk, akkor Marci pénzének 1/9-ed része egyenlő lesz Pista pénzének 1/4-ed részével. Hány Ft-ot gyűjtött a két fiú külön-külön?


b) Zsuzsi, Kati és Mari az iskola klubestjére szendvicseket készítenek. A szalámis szendvics darabját 20 Ft-ért, a sonkás szendvics darabját 16 Ft-ért árusították. Sonkás szendvicsből 20 db híján kétszer annyit adtak el, mint szalámisból. Összesen 1240 Ft volt a bevételük. Hány db-ot adtak el sonkás, és hányat szalámis szendvicsből?


És ezeket egyenlettel kéne megoldani + adatfelírás.

Előre is köszi a válaszokat :)


2013. nov. 25. 19:01
 1/3 doracell ***** válasza:

a)

P=6800-M

(P-500)/4=(M+200)/9


b)

S+20=2*Sz

16S+20Sz=1240


Innen megy, vagy kell még segítség?

2013. nov. 25. 19:09
 2/3 anonim válasza:
2013. nov. 25. 19:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát kéne a segítség, mert nem vettük a 2 ismeretlenes egyenletet
2013. nov. 25. 20:01