Ezt hogyan kell megcsinálni? (fizika)


Egy villany melegítőben 2 fűtő szál van beépítve ellenállásaik egyenlőek 48,4 Ohm-ot tesznek ki.Számítsuk ki az áram teljesítményét

a) ha csak az egyik fűtőszál van bekapcsolva

b) ha mindkettő be van kapcsolva párhuzamosan

melegítő 220V feszültségre van kapcsolva


Légyszives vezessétek le és az eredményt is írjátok oda...Köszi


2013. nov. 20. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem olyan bonyolult feladatok ezek. Ugye teljesítmény=P, feszültség=U, áramerősség=I, és ellenállás=R. És akkor a következő két képlet kell csak: P=U*I, és az Ohm-törvény képlete: I=U/R, vagyis az a) esetben az áramerősség: I=U/R=220 V / 48,8 ohm = 4,51 A, és ebből már ki tudjuk számítani a teljesítményt: P=U*I=220 V * 4,51 A = 991,8 W. Hát ha mindkettő be van kapcsolva párhuzamosan, akkor meg egyszerűen kétszer ekkora lesz a teljesítmény: P2=2*P1=2*991,8 W = 1983,6 W. Érted így? Légyszi jelezz vissza.
2013. nov. 20. 21:26
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2013. nov. 21. 19:48