Fizika feladat. Hogy kell megcsinálni?


A feladat szövege a következő:Az éjszakai szender 5 perc alatt 8 km távolságra képes elrepülni.Hány km/h a sebessége?

Amúgy 9.osztály.


Köszi ha segítetek.

Amúgy elég sokat gyakorolok magamtól is fizikát de most kicst megakadtam.Szerintem a perccel kéne vmit csinálni,mert km/h-ba kéri az eredményt.


Viszont 5 perc még nincs egy óra.

(ez lehet hülyeség,de javítsatok ki ha mást kell)


Az is elég ha megpróbáltok rávezetni,vagy csak az óra-perc problémámat megoldani,mert szeretném tudni a fizikát és magamtól rájönni ahogy lehet.


2012. okt. 25. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

s=8 km

t=5 min=5/60 h

v=s/t=8/(5/60)=96 km/h

2012. okt. 25. 21:08
 2/4 anonim ***** válasza:

A sebesség az v=s/t képlettel határozható meg ebben a feladatban.

Az 5 percet kellene órává alakítani:

ha 1 óra 60 perc, akkor az 5 perc az 5/60 = 1/12 óra

A képlet szerint: s / t = 8 km : 1/12 órával

Törttel úgy osztunk, hogy a reciprokkal szorzunk, vagyis:

8 : 1/12 = 8*12 = 96 km/h a sebessége.


De következtetéssel is ki lehet találni. A km/h azt jelenti, hogy egy óra alatt mennyi km-t tesz meg.

Ha 5 perc alatt 8 km-t, akkor 10 perc alatt 2*8=16 km-t, vagyis 60 perc alatt 6*16 = 96 km-t tesz meg. És tudjuk, hogy ha 1 óra alatt 96 km-t tesz meg, akkor a sebessége 96 km/h

2012. okt. 25. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt a mértékegységek átváltásán akadtál el.

Ha a végeredményt km/h- ban kérik, akkor adjuk meg abban.


A távolság: s = 8 km

A távolság megtételéhez szükséges idő: 5 perc = 5/60 óra = 0,084 óra


A sebessége ennek a hülye szendernek: 8/0,084 = 95,24 km/h

2012. okt. 25. 21:16
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm :DDD köszi
2012. okt. 25. 21:17