Egy orvosi fecskendő végét befogva a hengerben lévő levegő térfogatát 60%-ára préseljük öszsze. Mekkora lesz a levegő nyomása, ha a külső légnyomás 10 5(ötödiken) Pa?
Sajnos nem vagyok túl jó fizikából és a tanártól sem tudom megérteni
2013. okt. 6. 14:04
1/2 anonim válasza:
ha a T állandó, akkor a p*V szorzat is ugyanaz marad
így 10^5*V=p*0,6V
V-vel lehet egyszerűsíteni és 0,6-del osztani:
p=1,67*10^5 Pa
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. okt. 6. 17:30