Hogy kell megcsinálni ezt a feladatot? (fizika)


Egy orvosi fecskendő végét befogva a hengerben lévő levegő térfogatát 60%-ára préseljük öszsze. Mekkora lesz a levegő nyomása, ha a külső légnyomás 10 5(ötödiken) Pa?

Sajnos nem vagyok túl jó fizikából és a tanártól sem tudom megérteni



2013. okt. 6. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:

ha a T állandó, akkor a p*V szorzat is ugyanaz marad


így 10^5*V=p*0,6V


V-vel lehet egyszerűsíteni és 0,6-del osztani:


p=1,67*10^5 Pa

2013. okt. 6. 15:08
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. okt. 6. 17:30