A feladat a következő:
Egy kerékpáros 25 km/h sebességgel kanyarodik. A kanyar negyed körívnek tekinthető. Ívhossza 20 méter. Mennyi a kerékpáros szögsebessége?
2012. nov. 18. 18:19
1/2 anonim válasza:
a szögsebesség=v/R
25km/h=25/3,6 m/s= 6,94444 m/s
20=(2R*Pi)/4, ebből: R=12,732 m
ezekből pedig: szögseb.=0,5454 1/s
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:)
2012. nov. 18. 23:42