El tudná valaki magyarázni hogy hogyan kell megcsinálni ezt a 9. -es fizika házit?


A feladat a következő:

Egy kerékpáros 25 km/h sebességgel kanyarodik. A kanyar negyed körívnek tekinthető. Ívhossza 20 méter. Mennyi a kerékpáros szögsebessége?


2012. nov. 18. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

a szögsebesség=v/R


25km/h=25/3,6 m/s= 6,94444 m/s


20=(2R*Pi)/4, ebből: R=12,732 m


ezekből pedig: szögseb.=0,5454 1/s

2012. nov. 18. 21:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:)
2012. nov. 18. 23:42