(3x-1) (4x+5) (x-7) =0 ezt hogy kell megoldani? Kérem segítsen valaki!

2013. nov. 18. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Valamelyik 0 kell legyen.


3x-1=0

x=1/3


4x+5=0

x=5/4


x-7=0

x=7


A három együtt alkotja alkotja a megoldáshalmazt.

2013. nov. 18. 16:51
 2/7 anonim ***** válasza:
Hoppá, elírtam, bocsi. A második megoldás -5/4
2013. nov. 18. 16:52
 3/7 A kérdező kommentje:
elmagyaráznád nekem ,hogy ezek hogy jöttek ki? mert nekem is ez van leírva a füzetbe de nem értem ,hogy hogy jöttek ki ezek
2013. nov. 18. 17:10
 4/7 anonim ***** válasza:

3x-1=0

3x=1

x=1/3


4x+5=0

4x=-5

x=-5/4


x-7=0

x=7

2013. nov. 18. 18:32
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :))
2013. nov. 18. 19:15
 6/7 anonim válasza:
100%
2013. nov. 19. 08:23
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. nov. 19. 19:54